Opplevelsen av bil

Autostrada Sport på Billingstad er en bilbutikk utenom det vanlige. Ferrari, Maserati og Porsche er biler som er bygget på lidenskap og kjærlighet, med kjøpere som er genuint bilinteresserte. Derfor tilbyr Thomas Kleven og hans kolleger sine kunder langt mer enn bare bil. Hos Autostrada Sport får du ikke bare drømmebilen, du åpner også dørene for minneverdige bilopplevelser.

– Det skal være en opplevelse å kjøpe en slik bil, og det skal være en opplevelse å eie en slik bil. Vårt forhold til kunden er bare i startgropa når vi selger bilen. Vi kan ta med kunden på banekjøring, på kjørekurs hos Ferrari og Maserati, på tur gjennom Europa, kjøre flotte alpeveier, spise god mat og drikke god vin, møte likesinnede, forteller Thomas.

Alle kan selge et godt produkt, men ikke alle kan selge opplevelsen rundt produktet. I Autostrada Sport tilbyr de et helhetlig tilbud som de kanskje er alene om i markedet. Thomas og hans kolleger blir gjerne gode venner med sine kunder.

– Autostrada Sport er et selskap i Autostrada Gruppen. Det ble startet i 1995 i Skien av vår eier Gisle Valen. Siden da har selskapet hatt en organisk vekst i Skien- og Porsgrunnsområdet. I 2008 valgte Gisle Valen og Olav Medhus å starte opp Autostrada Sport her i Oslo. Hovedfokuset skulle da være italienske biler, spesielt Ferrari og Maserati. Ettersom markedet for kun de to bilene er for snevert til at man kan leve av bare det, har vi også satset på andre premiumbiler, spesielt i sportssegmentet, sier Thomas.

Han har selv bakgrunn fra Porsche – som Autostrada Sport også har i stallen – og tok over som daglig leder på Billingstad i 2012. Butikken har også blant annet Land Rover, BMW, Audi og Mercedes. På Maserati er selskapet både importør og eneforhandler i Norge, og de har fullt autorisert verksted for både Maserati og Ferrari.

– Vi har fokus på å levere den bilen kunden vil ha. En kunde som har en Ferrari eller en Maserati, har også andre biler, og da ønsker vi å være en totalleverandør på det også.

Les mer...

2014-11-27 11.45

stevid1

Satsing på ny teknologi: Tavlebygger med solid forankring innen industri-, maritim- og offshorebransjen vokser seg større

Artikkel Stevid Elektro AS vokser videre med stabile kundeforhold, ny lokasjon og en ny solid eier. Nå søker elektroselskapet fra Skoppum både flere ansatte og enda flere gode kundeforhold.
probits2

Automatisering og IT-sikkerhet i sør: IT-konsulent gjør datasikkerhet lettere for mindre bedrifter

Artikkel Probits AS, leverer trygge og grunnleggende IT-sikkerhetsløsninger for mindre bedrifter i hele Norge. – I dag må bedriftene ha som utgangspunkt at de kan bli hacket, sier teknisk konsulent og daglig leder...

Kontaktinformasjon

compare-fibre-e5sTz361Jzg-unsplash

Farvel til tradisjonell leksehjelp?

Da foreldregenerasjonen var ung og selv gikk på skolen, var det vanlig at far eller mor måtte hjelpe med leksene etter skoletid. Dette har fungert i flere tiår, men kan også føre til sosiale ulikheter.

hellofresh

Hvordan skape mer hygge på kjøkkenet

For mange er matlaging bare en av hverdagens plikter, en ndvendighet som nesten går på autopilot. Brødskiver smøres, poteter koker og oppvasken går, alt uten at du tar deg mye tid til å tenke over det. Kjøkkenet er gjerne ikke det første rommet du forbinder med hygge og kos, men vi mener det burde være det.

hytte

Utnytt din gamle hyttes potensiale

Hyttekulturen står sterkt i det norske samfunnet. Mange har hytter som har gått i arv gjennom generasjoner, og som med tiden trolig har blitt slitt og trenger oppussing. I dag bygges det nye hytter for fullt, og dessverre blir mange eldre hytter stående tomme eller revet ned for å bygge nytt. 

Arkiv