I dag er Armins barnebarn, Cathinka, daglig leder for Skotvedt Asker og Bærum. I tillegg kommer avdelinger i Drammen, med Honda og Kia, og Oslo, med Honda og Hyundai. Det var faktisk Cathinkas egen mor som i sin tid introduserte nordmenn for Honda.
- Da hun startet med import av Honda i 1970, var hun Norges yngste bilimportør – og den eneste kvinnelige. Det ble en suksess, og Honda har nå for syvende år på rad vunnet tester på driftssikkerhet. Og det med et resultat som er 17 % bedre enn nestemann på listen, sier Cathinka.
Riktignok har Honda opplevd en nedgang i Europa de siste årene, grunnet andre prioriteringer fra produsenten. Men nå er en ny Civic på markedet, og den følges av en ny CRV i 2013.
Det lover godt for fremtiden. Men likevel kan Honda neppe håpe slå veksten til Cathinkas andre hjertebarn. Nemlig Kia. For i løpet av bare tre-fire år har Kia-salget blitt mangedoblet her til lands. Også i Europa, hvor alle piler peker nedover, inklusive tallene for bilsalg, har Kia opplevd en rett og slett imponerende vekst.
- Min mamma er blitt kalt Honda-Hanne i bilverden. Da pleier jeg å si at jeg er Kia-Tinka. Det er et utrolig spennende merke, som lenge har vært en lillebror. Men det er en solid bil, av høy kvalitet, med riktig utstyr, spennende design, og til en fornuftig penge, sier Cathinka.
I Skotvedt Asker og Bærum er det imidlertid ikke bare bilsalg. Det er også mekanisk verksted, samt karosseri- og lakkverksted. Full pakke, med andre ord. Og nå er Skotvedt-familien attpåtil engasjert i åpningen av nytt bilmuseum på Fornebu. Som seg hør og bør for en ekte bilfamilie!