182011dp182011182011pad182011s182011åa182011åad

Tips til menn for en freshere look

– Når menn går ut herfra er det ofte sånn ”wow, dette burde jeg gjøre igjen”. Hudterapeut Lillian Natås tilbyr hudpleie og full kroppsvoksing for begge kjønn.

– Menn er gjerne noe skeptisk ved deres første velværebehandling i en hudpleiesalong, men når de går ut igjen er det sånn «Wow, dette burde jeg gjøre igjen», sier Natås som er utdannet hudterapeut og vært i faget i 18 år og som i 2014 startet sin egen virksomhet, Din Hudterapeut, i Knarvik.


Hudpleie er ofte assosiert med noe kvinner gjør, men Natås forteller at de har likevel en del menn som faste kunder. Det er gjerne massasje og spesielt fotterapi som først trekker menn inn i salongen da dette sees på som “nødvendige” behandlinger. Ofte kan det også være kjæresten/konen som får de inn på sin første behandling med et gavekort. Når de forstår at her er et sted de kan slappe av, prøver de seg på flere behandlinger som ansiktspleie og hårfjerning med voks.

Natås snakker om brasiliansk voksing, eller manzilian som det bl.a. kalles for menn, som innebærer fjerning av kjønnshår med voks.

182011åad

– Hos unge går det mye barbering og fjerning av kjønnshår. Og om man ser på voksing kontra barbering, så får man mye bedre resultat, lengre varighet og mye mindre irritasjon, kløe og stikke når det vokser ut igjen. Selv om den første smerten kan være intens, så er resultatet verdt det, sier hudterapeuten.

Hun anbefaler en jevnlig rutine hver femte til sjette uke. Ved barbering kjenner man gjerne stubbene allerede neste dag, mens ved voksing er man helt hårfri de første to ukene, litt dun den neste uken og ikke før den fjerde uken begynner det å gro helt ut igjen.

Natås anbefaler alle uansett kjønn å begynne tidlig å tenke på hudhelse. Hun anbefaler rens og fuktighet fra man er 15-20 år, og å forebygge fra rundt 30 år.

– Jeg anbefaler å forebygge aldring av huden før celleproduksjonen begynner å avta, og det er bedre å begynne tidlig enn å vente til aldringstegnene har komt. Det er lettere å bremse enn å reversere, sier hun.

Hudterapeuten forteller at menn har på generelt grunnlag en grovere hud med mer talgproduksjon enn kvinner og har ofte daglig en røffere påkjenning på huden med barbering og yrkesvalg.

– Vær og vind og jobb påvirker hud, enten du jobber som mekaniker med støv, skitt og olje, eller om du sitter mye foran PC, det kan også påvirke huden negativt.

Hun påpeker at produkter kjøpt på dagligvarebutikker ofte er enklere sammensatt for å ikke skape reaksjoner i huden og har lite aktive ingredienser. Hun anbefaler en god rens og fuktighetskrem for å ta vare på hudens integritet.

– Barbering kan føre til inngrodde hår. Grunnen er at når du barberer så skraper du også av et lag med døde hudceller og da reagerer og lager ennå tjukkere lag med hud for å beskytte. Bruk gjerne barberingsskum kjøpt på hudpleiesalong, det gjør en virkelig forskjell, smiler hun.

182011åa

 

Les mer...

2018-04-03 13.45

controlpartner8

Videreutvikler Industri 4.0 med åpne systemer i fokus

Artikkel Automasjonsselskapet ControlPartner AS fra Porsgrunn går videre med Industri 4.0 som satsning gjennom banebrytende teknologi, innovativ automasjon og høy prosesskompetanse.
komplettmaling1

Oppfyller fremtidens miljø- og energikrav med ny og avansert maling

Artikkel Komplett Maling AS har salgsrettighetene for Sør-, Vest-, og Østlandet på B-Thermiq; en termisk maling som skaper et isolerende lag og reduserer energikostnadene med opptil 60 prosent sammenlignet med...

    Kontaktinformasjon

    93909511-f1e9-468e-bcc8-216c5ed2a48ehttps-__unsplash.com_photos_3XQI4AjG36c

    Hvem har ansvaret for brannsikkerheten i borettslag og sameier?

    Ansvaret for brannsikkerheten i et borettslag eller sameie er delt mellom eieren av bygget og styret. Men beboere har også et ansvar. Her kan du lese mer.

    vidaxl

    Fem måter å nyte mer tid utendørs

    Uansett hvor du bor, om det er i et hus med hage, en leilighet, eller en hybel, er det synd om du ikke utnytter sjansen til å tilbringe ekstra tid ute, spesielt i sommermånedene. Når solen er ute og temperaturen stiger, er det mange som liker å få litt frisk luft og naturlig D-vitamin. Men kanskje synes du det er vanskelig å forlate hjemmet av en eller annen grunn? Heldigvis er det ingen grunn til bekymring. Vi har samlet en liste over måter å lokke deg selv til å begi deg ut i den solfylte naturen.

    article1

    Beste stedene å campe i Norge

    Norge er et campingparadis, med sitt dramatiske landskap og overflod av campingmuligheter. Enten du leter etter en avsidesliggende campingplass ved sjøen eller på fjellet, har vi dekket deg.

    Arkiv