173007..173007M173007,,173007

Du har vel den beste energiløsningen hjemme?

Tryggheten i å velge kunnskap og kvalitet før noe annet kan ikke undervurderes. Som kunde er du garantert en god varme- og energiløsning som er spesialtilpasset ditt hjem når du rådfører deg med Klima & Miljø AS i Bodø.

- Visjonen da vi startet opp sommeren 2011, var å kun holde på med varmepumper og vannbåren varme. Det har vi holdt oss til. Siden har vi hatt en veldig bra utvikling med seks gode driftsår, og en stadig økning på etterspørsel og ordretilgang.


John-Are Hestnes er medeier i Klima & Miljø AS. Han har jobbet med kjøling og varmepumper siden 2001, og har sett utviklingen, særlig innen varmepumpe-bransjen, vokse fra år til år.

Firmaet har Salten som nedslagsfelt, og de jobber mye mot entreprenører og privatkunder. Fundamentet i driften er varmepumper, og så har det etter hvert blitt mer og mer populært med vannbåren varme, forteller han.

- Er det noen som lurer på hva de skal velge, så er det bare å ta kontakt. Det er en jungel å gå seg fast i der ute, og erfaringen min er at folk ikke vet hva som finnes. Det vi synes er unikt med oss, og det vi håper at kundene synes er unikt med oss, er at vi jobber kun med varmepumper og vannbårne systemer. Kompetansen vår er høy, og vi deltar stadig på forskjellige kurs for å lære mer.


173007


Klima & Miljø AS er autorisert forhandler av produkter fra Nibe, Toshiba og Daikin. På varmepumper fører de luft til vann, væske til vann og luft til luft. De to førstnevnte er mot vannbårne systemer, mens luft til luft er den tradisjonelle varmepumpen de fleste kjenner til.


- I tillegg utfører vi service. Vi inngår avtaler med de som ønsker det, og tilbyr ellers service på alle produkter som har med varmepumper eller vannbåren varme å gjøre, uansett om de er kjøpt hos oss eller ikke. Nå om dagen ser vi et stort behov for kjøling inne i nye boliger fordi de er så godt isolert. Derfor selger vi stadig mer varmepumper som brukes til kjøling.


Etterspørselen fra entreprenører øker hele tiden, forteller Hestnes, så de er stadig på jakt etter nye medarbeidere med erfaring fra rørlegger- og kjølebransjen. Han legger til at de  

også ønsker seg flere næringskunder.


- Det er utrolig mye å spare på næringsbygg med tanke på fyringsutgifter. Her tilbyr vi leasing av varmepumpe-systemer som gjør det veldig økonomisk lønnsomt. Ellers får våre kunder trygghet i alle ledd. Vi vet hva vi holder på med, vi kommer på befaring, og vi gir en fastpris som vi står ved.


173007,,

Les mer...

2017-06-29 15.15

controlpartner8

Videreutvikler Industri 4.0 med åpne systemer i fokus

Artikkel Automasjonsselskapet ControlPartner AS fra Porsgrunn går videre med Industri 4.0 som satsning gjennom banebrytende teknologi, innovativ automasjon og høy prosesskompetanse.
krystal2

Norsk limprodusent med enestående kompetanse: – Vi er den eneste nordiske produsenten igjen i vårt segment

Artikkel Den norske limprodusenten Krystal AS har vind i seilene og får stadig kunder i nye kundesegment. Krystal AS utvikler og produserer lim til ledende norske bedriftene innen næringsmiddel-, monterings- og...

    Kontaktinformasjon

    compare-fibre-e5sTz361Jzg-unsplash

    Farvel til tradisjonell leksehjelp?

    Da foreldregenerasjonen var ung og selv gikk på skolen, var det vanlig at far eller mor måtte hjelpe med leksene etter skoletid. Dette har fungert i flere tiår, men kan også føre til sosiale ulikheter.

    vidaxl

    Fem måter å nyte mer tid utendørs

    Uansett hvor du bor, om det er i et hus med hage, en leilighet, eller en hybel, er det synd om du ikke utnytter sjansen til å tilbringe ekstra tid ute, spesielt i sommermånedene. Når solen er ute og temperaturen stiger, er det mange som liker å få litt frisk luft og naturlig D-vitamin. Men kanskje synes du det er vanskelig å forlate hjemmet av en eller annen grunn? Heldigvis er det ingen grunn til bekymring. Vi har samlet en liste over måter å lokke deg selv til å begi deg ut i den solfylte naturen.

    sigmund-eTgMFFzroGc-unsplash

    Digitale møter: Tips for nybegynnere

    Sagt ja til å holde dine første digitale møter? Tips om hvilken plattform, tekniske problemer & møteagenda finner du her.

    Arkiv