Pålitelig brann- og innbruddsvarsling

Oma Security AS ble etablert i Krokstadelva i februar 2013. Men selskapet har allerede fått godt fotfeste i markedet. Innehaver Ole Morten Andersen og hans kolleger har spesialisert seg på service og vedlikehold av varslingsanlegg for brann og innbrudd. Så langt har selskapet først og fremst rettet seg mot kunder innen landbruket, men dette er tjenester som er aktuelle i en rekke bransjer. Oma Security AS kan skreddersy løsninger for alle behov.

— Oppdragsmengden er økende og vi har nå flere faste kunder i landbruket, hvor vi følger opp med service og vedlikehold. Jeg ser at dette kun er en del av noe mye større, så det gjelder å utvikle det derfra. Man kan bruke de samme type anleggene også innen andre bransjer og for andre typer kunder. I tiden fremover vil vi satse på næringskunder, og vi kan tilby både innbrudds- og brannvarsling med innebygd kameraovervåkning, forteller Andersen.
  I dag er det mange som allerede har eksisterende anlegg, men som ikke har full oversikt over hvor godt det fungerer. Mange anlegg følges ikke godt nok opp med kontroll og tester. Slik oppfølging er avgjørende, også med tanke på gunstige forsikringsvilkår.
  — Om man har en årlig oppfølging med service og vedlikehold får man også rabatter gjennom forsikringen, så der er det mange som har mye å hente. Vårt mål er å ha en bred kompetanse, med medarbeidere som har nødvendige kurs, er sertifiserte og har lang erfaring fra elektrobransjen. Vi skal ha løsninger som er bærekraftige på lang sikt, sier Andersen.
  — Kameraovervåking blir stadig mer populært. Koblet opp mot et nettbrett eller en smarttelefon, kan man kan hele tiden følge med på hva som skjer, enten det er i fjøset eller på arbeidsplassen. Der ser jeg for meg et stort vekstområde i tiden fremover. Vi har anlegg som møter byggeforskriftene Tek 10, og et stort utvalg av produkter som kan brukes i både boliger, hytter og på hoteller. Slik dekker vi hele spekteret innen brannvern-anlegg.

Oma Security AS kan også fungere som rådgivere, og tilbyr termografering. Etter en meget lovende oppstart går selskapet nå spennende tider i møte. Andersen ser positivt på tiden som kommer.
  — Det er viktig å ha et pålitelig anlegg, og der kommer også viktigheten av årlig service og vedlikehold inn. Kunder kan nå oss via en servicetelefon hvor vi er tilgjengelige hele døgnet, avslutter Ole Morten Andersen.

Les mer...

2014-09-16 09.26

skarpnes1

Rekordvekst for Norges eldste taksteinbedrift

Artikkel Den familieeide Sørlandsbedriften Skarpnes AS, har holdt stand i mer enn 100 år og vokser videre med kvalitet i høysetet, kortreist verdiskaping og et bredt produktspekter innen takstein.
hbprodukter8

Landsdekkende totalleverandør av profesjonelle bilpleieprodukter satser på service

Artikkel Bilpleieprodukter med fokus på miljø, lang erfaring og god kundebehandling: Slik har HB Produkter AS fra Sandefjord blitt en solid leverandør av bilpleieprodukter over hele Norge.
93909511-f1e9-468e-bcc8-216c5ed2a48ehttps-__unsplash.com_photos_3XQI4AjG36c

Hvem har ansvaret for brannsikkerheten i borettslag og sameier?

Ansvaret for brannsikkerheten i et borettslag eller sameie er delt mellom eieren av bygget og styret. Men beboere har også et ansvar. Her kan du lese mer.

hytte

Utnytt din gamle hyttes potensiale

Hyttekulturen står sterkt i det norske samfunnet. Mange har hytter som har gått i arv gjennom generasjoner, og som med tiden trolig har blitt slitt og trenger oppussing. I dag bygges det nye hytter for fullt, og dessverre blir mange eldre hytter stående tomme eller revet ned for å bygge nytt. 

hellofresh

Hvordan skape mer hygge på kjøkkenet

For mange er matlaging bare en av hverdagens plikter, en ndvendighet som nesten går på autopilot. Brødskiver smøres, poteter koker og oppvasken går, alt uten at du tar deg mye tid til å tenke over det. Kjøkkenet er gjerne ikke det første rommet du forbinder med hygge og kos, men vi mener det burde være det.

Arkiv