185026w1185026w2

- Det viktigste vi gjør er å få andre til å føle seg vel med seg selv

Kundene til Tønsberg Hud & Laserklinikk kommer med store forventninger, og et ønske om å finne ro.


- Jeg startet klinikken da jeg var 22 år, og har nå drevet den i femten år, forteller daglig leder Maria Hinnaland.

Klinikken er i stadig utvikling. For tre år siden ble Hinnland interessert i hvordan man kan drive hudpleieforbedringer gjennom laserbehandlinger. Hun tok en etterutdannelse for å bli laserterapeut, og byttet da også navnet på klinikken til Tønsberg Hud & Laserklinikk. Klinikken har fire hudterapeuter og en laserterapeut. Våre lasere kan blant annet fjerne blodkar, pigmentflekker, permanent hårfjerning, arr på kropp og i ansikt, tannbleking strekkmerker, fjerne neglesopp og fotvorter. Det reduserer også linjer og rynker og har en god anti-age effekt på huden.


Laser er fantastisk og presist utstyr å jobbe med, sier Maria Hinnaland.


- Vi har også en velværeavdeling der man kan få hudpleie og hudforbedring, massasje, spa behandling, spray-tan, brasiliansk voksing for menn og kvinner, fotpleie, vippeløft og mye annet spennende. Vippeløft er en av våre mest populære behandlinger akkurat nå, og vi har fulle kundelister så å si hele tiden, smiler hun.


Hinnaland forteller at fordelen med Tønsberg Hud og Laserklinikk er roen som ligger i lokalet. På Kilen Gaten 18 i Tønsberg ligger klinikken avsondret fra byen, med gratis kundeparkering og lite støy fra forbipasserende kjøretøy. Inn i lokalet er det en lun atmosfære, med duft fra rene, naturlige oljer og avslappende musikk. Rundt oss er det varme benker for spabehandlinger og et behagelig lys som passer for settingen. Hit kommer kundene med store forventninger og et ønske om å finne mental og fysisk ro.


- Det viktigeste vi gjør er å få andre mennesker til å føle seg sett og vel med seg selv. Flere av behandlingene våre gir kundene våre selvtillitsløft uten like. Å fjerne eller forbedre hudproblemer kan være skavanker som kunden har hatt i årevis, og det kan da føles veldig fint å få en behandling som fjerner eller reduserer plagene. 


Tønsberg Hud & Laserklinikk har tre lasere med en ren og intens lyskilde. Laserterapeuten bestemmer effekten av behandlingen basert på laserens bølgelengde og energinivå. Hinnaland forklarer at det ligger svært lave risikoer ved bruk av laserbehandling på hud. Vi har tett samarbeid med laserfirma og ansvarlig lege.


- Med laserbehandlinger får vi et naturlig resultat, du får en forsterkning av huden uten bruk av kirurgi og injeksjoner, forklarer daglig leder.


Ved nyttår skal klinikken oppgradere til et større lokale, fremdeles med gratis kundeparkering. Daglig leder velger nå ut ny tapet og annen interiør. Etter en inspirerende arbeidsuke i Bali, vet hun blant annet at hun skal sette opp fuglekvittermusikk på toalettene. 


- Det nye lokalet skal bli stemningsfullt og lekkert, med blant annet en kjempeflott lysekrone, håndlagde tapeter og lun atmosfære smiler hun.

Les mer...

2018-11-08 12.30

bubbledeck1

Denne byggeteknikken sparer betong, reduserer kostnader og øker fleksibiliteten

Artikkel Dekke-elementene fra BubbleDeck, er lette elementer med en stor fleksibilitet. Med BubbleDeck bruker man opptil 35 prosent mindre betong, noe som gir en lavere vekt uten at det går på bekostning av bæreevnen....
sykkelbutikken1

Kompetanserik sykkelspesialist på Sørlandet girer opp med ny avdeling i Sørlandsparken

Artikkel Sykkelbutikken i Vågsbygd åpner ny avdeling i Sørlandsparken i Kristiansand 1. juni – og girer opp med spesialisering på unike sykkelverkstedtjenester.

    Kontaktinformasjon

    • Tønsberg Hud & Laserteknikk AS
    • Epost
    • Facebook
    • Telefon:
      33312224
    • Adresse:
      Kilengaten 18,
      3117 Tønsberg
    article1

    Beste stedene å campe i Norge

    Norge er et campingparadis, med sitt dramatiske landskap og overflod av campingmuligheter. Enten du leter etter en avsidesliggende campingplass ved sjøen eller på fjellet, har vi dekket deg.

    93909511-f1e9-468e-bcc8-216c5ed2a48ehttps-__unsplash.com_photos_3XQI4AjG36c

    Hvem har ansvaret for brannsikkerheten i borettslag og sameier?

    Ansvaret for brannsikkerheten i et borettslag eller sameie er delt mellom eieren av bygget og styret. Men beboere har også et ansvar. Her kan du lese mer.

    sigmund-eTgMFFzroGc-unsplash

    Digitale møter: Tips for nybegynnere

    Sagt ja til å holde dine første digitale møter? Tips om hvilken plattform, tekniske problemer & møteagenda finner du her.

    Arkiv