Doctor Coffee AS er din suverene kaffeleverandør

Nordmenn er i verdenstoppen når det gjelder kaffedrikking, men hvor kresne er vi egentlig på kaffen? Doctor Coffee AS er opptatt av fagkunnskap og kvalitet, og tilbyr bønner og maskiner av ypperste klasse.

Claus og Camilla Carrizo etablerte Doctor Coffee AS i Høvik i Bærum for to år siden.
Med bakgrunn fra detaljhandel og tekstilbransjen, var det forkjærligheten for kaffe som gjorde at de ville prøve seg på nye utfordringer.

– Etter å ha bodd noen år i Barcelona, hvor de har en helt annen kaffekultur, ønsket vi å gjøre noe med nordmenns kaffevaner. Norsk kaffe er mer syrlig og har en lysere brenningsgrad, for nordmenn drikker kaffe fra morgenen av. Vi synes den mangler en del av det vi kaller potens, fyldighet og aromaer. Med all respekt for eksisterende produkter, føler vi at vi fortsatt har til gode å få en god kopp kaffe på en norsk restaurant, sier Claus.

Han legger til at det norske markedet handler mye om pris, og at mange restauranter får  brus og kaffe fra samme leverandør som en pakkeløsning. Da kommer ikke alltid kaffen så godt ut av det.

– Vi ønsker å sette fokus på ærlighet, service og kvalitet, og på en unik smaksopplevelse. Slagordet vårt er "Din suverene kaffeleverandør", for Doctor Coffee AS har rask service, samt kvalitet og spisskompetanse på både kaffe og maskiner.

En annen ting som gjør firmaet unikt, er at de har alt under ett tak, med maskiner, kaffe, deler og teknikere. Og kaffen har de kontroll på; helt fra bønnene er grønne og frem til den ferdige koppen er klar til å drikkes.

– Man skal vite hva man drikker, og vi må vite hva vi selger og serverer. Derfor vet vi hvilke farmer bønnene kommer fra. Ellers er vi kjappe på service, og kundene får en serviceavtale som innebærer en garanti om at vi kommer innen seks timer. Varene leveres på døren.

Carrizo understreker at hos Doctor Coffee AS er det kundene som står i sentrum. Med store navn som Norsk Folkehjelp, Funcom og Nordnet på kundelisten, er det åpenbart at de har gjort seg godt bemerket etter bare to års drift. Firmaet har fem ansatte, og bidrar til lokalmiljøet ved å sponse idrettslag i Asker og Bærum.

– Kundene gir oss mye skryt for servicen og smaken på bønnene våre. Vi har et særegent tilbud hvor vi lar kundene prøve den kaffemaskinen de ønsker kostnadsfritt i to uker. Det eneste de betaler for, er kaffen de bruker. Dette gjør vi fordi vi synes det er viktig å gi kundene forutsigbarhet og trygghet.

Les mer...

2015-04-07 16.30

novotek1

Fra penn og papir til skyløsninger og KI: Novotek hjelper bedrifter med industriell digitalisering

Artikkel Novotek hjelper industribedrifter med optimalisering og digitalisering av produksjonen, med avanserte løsninger for blant annet automasjon, skyteknologi og kunstig intelligens. – Vi har store vekstambisjoner...
skinnverkstedet1

Gir nytt liv til gamle møbler

Artikkel I en tid der bærekraft og sirkulærøkonomi er i vinden, fremstår Skinnverkstedet AS som en spennende og solid aktør der gamle tradisjoner møter nye verdier. – Vi ønsker å være et moderne, men tradisjonelt...

Kontaktinformasjon

vidaxl

Fem måter å nyte mer tid utendørs

Uansett hvor du bor, om det er i et hus med hage, en leilighet, eller en hybel, er det synd om du ikke utnytter sjansen til å tilbringe ekstra tid ute, spesielt i sommermånedene. Når solen er ute og temperaturen stiger, er det mange som liker å få litt frisk luft og naturlig D-vitamin. Men kanskje synes du det er vanskelig å forlate hjemmet av en eller annen grunn? Heldigvis er det ingen grunn til bekymring. Vi har samlet en liste over måter å lokke deg selv til å begi deg ut i den solfylte naturen.

93909511-f1e9-468e-bcc8-216c5ed2a48ehttps-__unsplash.com_photos_3XQI4AjG36c

Hvem har ansvaret for brannsikkerheten i borettslag og sameier?

Ansvaret for brannsikkerheten i et borettslag eller sameie er delt mellom eieren av bygget og styret. Men beboere har også et ansvar. Her kan du lese mer.

national-cancer-institute-NFvdKIhxYlU-unsplash

Å jobbe som vikar

Å jobbe som vikar via et vikarbyrå i Norge har mange fordeler, men det kan også være svært gunstig for en bedrift å innleie fra bemanningsforetak.

Arkiv