Gjør hyttedrømmen til virkelighet ved Mjøsa

Mange nordmenn drømmer om egen hytte. Ønsker du deg et sted med kort vei til både Mjøsa om sommeren og Trysil om vinteren, kan dere få realisert drømmen i Stange Vestbygd.

Familien Opsand bor på den gamle slektsgården Store Gillund Gård i Stange Vestbygd. Gården ligger vestvendt mot Mjøsa i et vakkert og gammelt kulturlandskap. På gården dyrkes korn og det produseres ca 4000 smågriser i året.
  – Det var tippoldefaren min som kjøpte gården i 1907, sier Ingeborg Opsand, og året etter startet han husmorskole her som eksisterte i 20 år. Alle elevene bodde i den store hovedbygningen og rommene i huset har ennå morsomme navn fra den tiden. Her finnes bl.a. lønnkammeret, jomfruburet og utsikten.
  Foruten hovedbygningen som av og til leies ut til selskaper, er stabburet på gården restaurert og leies ut til overnatting og selskapslokale.

Stabburet, som ble satt opp i 1912, ble opprinnelig brukt til oppbevaring av mat. I dag rommer det kjøkken, moderne bad, soverom med fire senger og stor stue i 2. etg. Her kan det dekkes til 30 personer. Stabburet passer fint for barnefamilier som vil ha ferie på landet. Her er kort vei til Mjøsa og flotte turmuligheter. Pilgrimer finner også veien hit og overnatter på stabburet.
  Ca 500 m fra gården ligger Gillundstranda hytteområdet helt ned mot Mjøsa. Her er det lagt ut 8 nye hyttetomter for salg. Tomtene er byggeklare med strøm, vei, vann og avløp.
  Tomtene ligger kun 100 meter fra vannkanten og har flott utsikt over Mjøsa. Området har egen lekeplass og opparbeidet fin badeplass og brygger. Båthavn i umiddelbar nærhet. Her er flotte turmuligheter til fots og på sykkel, kort vei til golfbane og Hamar bys fasiliteter. Vinterstid byr bygda på løypenett på jordene og Hedmarksvidda, Trysil og Hafjell er heller ikke langt unna.

Les mer...

2014-04-30 09.00

bergslimetallmaskiner4

Bred produktportefølje fra anerkjent maskinleverandør

Artikkel Bergsli Metallmaskiner AS fra Skien, er en maskinleverandør som legger vekt på å levere det kundene trenger – fra manuelle fresemaskiner til avansert automatisering.
skinnverkstedet1

Gir nytt liv til gamle møbler

Artikkel I en tid der bærekraft og sirkulærøkonomi er i vinden, fremstår Skinnverkstedet AS som en spennende og solid aktør der gamle tradisjoner møter nye verdier. – Vi ønsker å være et moderne, men tradisjonelt...

Kontaktinformasjon

sigmund-eTgMFFzroGc-unsplash

Digitale møter: Tips for nybegynnere

Sagt ja til å holde dine første digitale møter? Tips om hvilken plattform, tekniske problemer & møteagenda finner du her.

hellofresh

Hvordan skape mer hygge på kjøkkenet

For mange er matlaging bare en av hverdagens plikter, en ndvendighet som nesten går på autopilot. Brødskiver smøres, poteter koker og oppvasken går, alt uten at du tar deg mye tid til å tenke over det. Kjøkkenet er gjerne ikke det første rommet du forbinder med hygge og kos, men vi mener det burde være det.

vidaxl

Fem måter å nyte mer tid utendørs

Uansett hvor du bor, om det er i et hus med hage, en leilighet, eller en hybel, er det synd om du ikke utnytter sjansen til å tilbringe ekstra tid ute, spesielt i sommermånedene. Når solen er ute og temperaturen stiger, er det mange som liker å få litt frisk luft og naturlig D-vitamin. Men kanskje synes du det er vanskelig å forlate hjemmet av en eller annen grunn? Heldigvis er det ingen grunn til bekymring. Vi har samlet en liste over måter å lokke deg selv til å begi deg ut i den solfylte naturen.

Arkiv