Mye for pengene

Ålesund er en destinasjon året rundt. Det gjør hotellkonkurransen hard, men First Hotel Atlantica har utviklet et unikt konsept som har gitt gjeve priser, gode tilbakemeldinger og en lys fremtid. I sommer åpner en helt nyoppusset etasje, og gjør dermed tilbudet enda bedre for sesongen.


- Vi skal ligge på et riktig prisnivå. Det er ikke noe mål å bli billigst eller fremstå som et billighotell på noen som helst måte. Jeg er opptatt av at vi skal gi verdi for pengene til våre gjester, og jeg ser at vi i stor grad lykkes med det. Vi har nettopp mottatt Great Value for Money-award fra Trip Advisor, noe vi er veldig glade og stolte over, forteller den ferske hotelldirektøren Stefanie Tuma.

Sammen med restaurantsjef Silje Brungot forteller hun om First Hotel Atlantica som hotell, restaurant og bar – akkurat det tilreisende trenger når de besøker Ålesund. Særlig er matkonseptet utviklet i det siste, med egen kjent fredagstapas, som har høstet mye god kritikk.
- Tapasen skal bli enda bedre ved at vi skal rendyrke de spanske smakene. Vi ønsker å gjøre konseptet større, forklarer Silje. Vi har også byens beste drinker, noe som er en skarp kontrast til byggets historie. Dette var faktisk et tidligere tilholdssted for avholdsfolket, så det er mye historie i veggene!

Hotellet er et moderne og intimt ”boutique- hotell” som ligger midt i hjertet av Ålesund. First Hotels overtok driften i 1998, noe som har bidratt til en utvikling av både fordelsprogram og samarbeidsavtaler. Medlemsprogrammet er blitt betydelig oppgradert de siste årene. Gjennom samarbeidet med GHA (Global Hotel Alliance) tilbyr First Hotel Atlantica i dag gratis opplevelser for sine gjester, såkalte «local experiences». - Glassblåsing og omvisning på Jugendstilsenteret er noe av det gjester kan oppleve uten ekstra kostnad når de bor hos oss, legger den entusiastiske restaurantsjefen til.

Hotelldirektøren forteller selv om en ung og engasjert ledergruppe, som sammen skal utvikle konseptet ytterligere i tiden fremover. Mange av de ansatte kjenner både hotellet og Ålesund godt, noe som er en stor fordel i turistsesongen. På den måten kan samarbeidet mellom ledelsen og de ansatte føre frem til nye måter å utvikle konseptet på – innovasjon med trygg forankring i byen.
- I sommer åpner vi den nyoppussede etasjen, og vårt nye restaurantkonsept vil forhåpentligvis tiltrekke seg mange tilreisende og nye gjester fra Ålesund, så det blir en spennende sommer vi går i møte, enes de to.

Les mer...

2013-03-22 15.45

bergslimetallmaskiner4

Bred produktportefølje fra anerkjent maskinleverandør

Artikkel Bergsli Metallmaskiner AS fra Skien, er en maskinleverandør som legger vekt på å levere det kundene trenger – fra manuelle fresemaskiner til avansert automatisering.
Novatek6

Spesialist innen vannrensing og bærekraftige systemløsninger kombinerer miljøfokus med teknisk kompetanse

Artikkel Novatek AS leverer bærekraftige løsninger for fremtidens vannrensning, med utvikling, konstruksjon og drift av vannrensningsanlegg tilpasset både sykehus og industrikunder.

Kontaktinformasjon

national-cancer-institute-NFvdKIhxYlU-unsplash

Å jobbe som vikar

Å jobbe som vikar via et vikarbyrå i Norge har mange fordeler, men det kan også være svært gunstig for en bedrift å innleie fra bemanningsforetak.

sigmund-eTgMFFzroGc-unsplash

Digitale møter: Tips for nybegynnere

Sagt ja til å holde dine første digitale møter? Tips om hvilken plattform, tekniske problemer & møteagenda finner du her.

article1

Beste stedene å campe i Norge

Norge er et campingparadis, med sitt dramatiske landskap og overflod av campingmuligheter. Enten du leter etter en avsidesliggende campingplass ved sjøen eller på fjellet, har vi dekket deg.

Arkiv