Med vekt på det funksjonelle, blikk for det estetiske

Elektro Installatøren i Drammen tilbyr alt av elektrisk installasjon, styringssystemer med egen programmering tilpasset ditt behov, og samarbeider med interiørarkitekter innenfor spesialdesign på belysning.

I en ny bolig er det estetetiske ofte det viktigste for kunden i tillegg til det funksjonelle, og da blir det veldig mange detaljer som skal på plass. Elektro Installatøren leverer spesialtilpassede løsninger og interiørdesign.

– Vi får ofte høre at vi er ekstra gode på det estetiske og funksjonable, samtidig som vi er løsningsorienterte. Vi har en god finish og er opptatt av å levere et godt sluttresultat, forteller daglig leder Kjell Arne Dokken.

Firmaet startet opp i 2013, men selv har han erfaring fra faget siden 1987. Firmaet har i dag åtte ansatte, som arbeider mest mot privatkunder, men har også noen faste kunder innen industri og næring. Geografisk server de Asker, Bærum, Drammen og har største kundekretsen i Oslo. Dokken har kunder som har fulgt han siden 1994. Da sier det seg selv at den personlige kontakten er viktig. God kundeservice og god dialog går hånd i hånd, mener han. Men mye har forandret seg på tyve år:
Elektro Installatøren er også sertifisert innen EKOM (Elektrisk Kommunikasjon) for å drive med kommunikasjon og styring av huset både innenfor og utenfor husets fire vegger.
På styringssystemet bruker de blant annet KNX.

– Smarthusløsninger er i vinden, og vi ser et stort potensiale fremover.
Vi har en ansatt som kun driver med programmering og idriftsettelse av styringssystemer.
Installasjonen krever spesialkompetanse, for det er mye avansert elektronikk som skal inn, og man må kunne faget godt for å kunne se løsninger. I tillegg er det et viktig miljøvennlig aspekt her: Man kan for eksempel programmere inn natt senking av tempraturen, eller bevegelsessensorer som skrur av lyset når man har forlatt rommet. Som elektrobedrift ønsker vi å være fremoverlent med tanke på den teknologiske utviklingen, sier Dokken.

Les mer...

2015-12-21 16.15

kefibertec2

Dansk tekstilinnovasjon inntar Norge: Gir en jevn og energieffektiv luftdistribusjon

Artikkel Fra stive metallkanaler til fleksible tekstilduker: KE Fibertec utvikler og produserer Cradle to Cradle-sertifiserte tekstilbaserte luftfordelingssystemer, som erstatter mye av metallkanalene og ventilene...
stropp1

Komplette løsninger fra landsdekkende kompetansesenter innen sikre løft, arbeid i høyden og sikring av last

Artikkel Høy kompetanse, anerkjente leverandører, høy service grad, riktig lagerhold og rask levering av ståltau, løft-, lastsikring og fallsikringsprodukter kjennetegner Stropp AS.

Kontaktinformasjon

compare-fibre-e5sTz361Jzg-unsplash

Farvel til tradisjonell leksehjelp?

Da foreldregenerasjonen var ung og selv gikk på skolen, var det vanlig at far eller mor måtte hjelpe med leksene etter skoletid. Dette har fungert i flere tiår, men kan også føre til sosiale ulikheter.

article1

Beste stedene å campe i Norge

Norge er et campingparadis, med sitt dramatiske landskap og overflod av campingmuligheter. Enten du leter etter en avsidesliggende campingplass ved sjøen eller på fjellet, har vi dekket deg.

93909511-f1e9-468e-bcc8-216c5ed2a48ehttps-__unsplash.com_photos_3XQI4AjG36c

Hvem har ansvaret for brannsikkerheten i borettslag og sameier?

Ansvaret for brannsikkerheten i et borettslag eller sameie er delt mellom eieren av bygget og styret. Men beboere har også et ansvar. Her kan du lese mer.

Arkiv